Kenya's No 1 GhettoRadio

Manzi Wa TRM Reveals How Plan To Embarrass Weezdom Was Hatched

Manzi wa TRM has now given details on how she and Mylee Stacey laid a trap to embarrass Musician Weezdom who was allegedly playing them.

Manzi Wa TRM says that the plan was hatched because she did not want to be in the middle of the scandal between Weezdom his baby mama Mylee Stacey.

 “So I called Mylee on the table kwa sababu tulikuwa tunatukanana online na yeye si mwenye makosa. When she came all Weezdom was asking was who called Mylee here. And we asked him what he wanted. Unajua nilifanya hivyo kwa sababu hata mimi sikukuwa nataka kuwastiwa time kwa sababu I realized two weeks ako uku na alikuwa anatupima juu alikuwa anatafta ata makosa kidogo ndio aende huko kwingine,” Manzi wa TRM said.

According to the socialite, the plan did not work so well since Weezdom ended up choosing her and also humiliating Stacey whom he later went home with.

 “I wanted him to get out of my life forever and he was told to choose one of us and he was really sweating… He chose me with a reason and trying to make that other woman feel as if she was a nobody. She said that I was hardworking and Stacey was always a demanding person and was okay with us being together,” she added.

Manzi Wa TRM further questioned why Stacey keeps going back to Weezdom even after the public humiliations.

Wacha ifike time ya kuenda home, mimi nilkifeel nikama alikuwa embarrassed kwa sababau tulikuwa wengi sasa waliskia vile alikuwa humiliated and she was just there. Wakati wa kuenda home the nigga did not want to stand na asemi anataka nini and he wanted to be left in the club. Everyone was asking if he really choose you mbona hataki kutoka. Mimi nilimwacha although tulitoka nay eye home na nikaskia walienda na Mylee home. Sasa mimi hushangaa mbona Stacey humchagua.”

Comments
Loading...